Vianočná dekorácia vianočný stromček z vlny 8

 

Na dekoračný stromček som použila pletaciu priadzu, alebo vlnu. Čím je vlna chlpatejšia, tým je stromček krajší. Ďalej tvrdý papier, nožnice, lepiacu pásku, lepidlo, dekoračné  zlaté perličky na lanku a zlatú dekoračnú hviezdu. Zlatú farbu som si zvolila preto, lebo zlatá farba vo mne vyvoláva Vianoce. Samozrejme treba zvoliť farbu podľa vašich predstáv či interiérových doplnkov. 
 
 
 
 
 
 
z tvrdého papiera som si preložením urobila ihlan, ktorý som si zlepila lepiacou páskou. Mohla som to zlepiť aj lepidlom, ale nechcelo sa mi čakať, kým lepidlo zaschne. Samozrejme, že mi  zo spodnej časti korpusu trčali dva konce papiera
 
 
 
 
 
 
 
Takže som si urobený korpus zastrihla do roviny, aby mi vznikol ihlan a mohla som začať prilepovať vlnu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vlnu som začala lepiť zo spodnej časti, aby sa mi nešúchala a zároveň sa mi lepšie ukladala, pretože som si pritláčala
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Keď som si obtočila celý korpus vlnou, tak už vtedy bol stromček pekný, ale samozrejme to chcelo ešte nejaké dodekorovanie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrch stromčeka som prilepila hviezdičku a potom mi zostali už iba prilepiť girlandu z perličiek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Perličky som lepila a obtáčala zo spodnej časti do vrchnej a späť.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Stromček som robila pre dcéru do školy, ktorá bola na vianočných trhoch predávať práce žiakov a rodičov, čím sa mala podporiť škola. No pani učiteľka keď stromček zbadala, tak si ho sama kúpila :) čo ma veľmi potešilo. Keby som to vedela, urobila by som ich aj viac.  
 
 

Comments

comments

Powered by Facebook Comments